תכנון פיננסי

בחרו כיצד אנחנו יכולים לעזור לכם

השירותים שלנו

תכנון פיננסי

תכנון פיננסי הוא תחום יחסית חדשני ההולך וצובר תאוצה בארץ ובעולם בשנים האחרונות. 

מטרת התכנון הפיננסי הינה לבצע התאמה בין הנכסים הפיננסים, הקיימים במשק הבית, לבין אופי המשקיע והתאמה של הנכסים הפיננסים בינם לבין עצמם.
הצורך בהתאמה נובע מההבדלים בין הנכסים בפרמטרים חשובים כגון:

 • מעמד המיסוי של כל אפיק ואפיק והטבות המס שניתן לקבל על כל אחד מהם.
 • סוג אפיקי ההשקעה (כספי פיצויים, כספי תגמולים, השתלמות, השקעות פרטיות, נדל"ן וכו')
 • טווחי ההשקעה
 • רגישות המשקיע לסיכוני ההון
 • מטרת החיסכון (שמירה על רמת חיים, חיסכון לדירה, לימודים, שיפוצים, ירושה וכו')
 • פיזור להשקעות אלטרנטיביות כגון, נדל"ן, אשראי וכו'
 • גידור העתודות הפיננסיות ע"י רכישת כיסויי ביטוח מותאמים
 •  

במהלך חיינו אנו צוברים נכסים במוצרי השקעה שונים: חסכונות פנסיונים, בנקים, תיקי השקעות מנוהלים, קרנות השתלמות, נדל"ן, וכדומה, לכל מוצר השקעה יש את המאפיינים הייחודיים אשר כדאי לנצלם בצורה המיטבית לאחר שנבחנו צרכייך האישיים..

איך בוחרים מתכנן פיננסי מומלץ?

כאשר אתם באים לבחור מתכנן פיננסי, כדאי לשים לב למקצוענות והאמינות של איש המקצוע שלפניכם, לשמוע על הניסיון שלו, ולא פחות חשוב מכך: לבחון גם את יחסי האנוש, הזמינות וההתרשמות האישית שלכם מאותו אדם. דרך מצויינת להעריך האם התכנן הפייננסי מתאים היא ע"י קבלת המלצות ממכרים, חברים או לקוחות מרוצים שעברו תהליך של תכנון פיננסי מוצלח.

כלקוח וינברגר ניהול עושר אנו מזמינים אותך לפגישת תכנון פיננסי חכם בעבורך ובעבור בני משפחתך.

התכנון הפיננסי מתחלק לשלבים הבאים:

סקירה של המצב הקיים

בשלב הסקירה, המתכנן הפיננסי יאסוף פרטים בנוגע למקורות ההכנסה שלכם, נכסים שבבעלותכם, תכניות לעתיד והמטרות הכלכליות שלכם ושל בני משפחתכם. המתכנן הפיננסי ידאג לרכז את כל הנתונים הפיננסיים שלכם, לרבות פרטי חשבון בנק, דוחות פנסיוניים, הוצאת מסלקה פנסיונית, דוחות של תוכניות חיסכון שבבעלותכם, מידע לגבי פוליסות ביטוח שבבעלותכם, נכסים השייכים לכם, וכן הלאה.

לסיכום סקירה מצב קיים:

 • אבחון צרכים שלך ושל בני משפחתך: תקציב חודשי, יחס סיכון לסיכוי מועדף, מטרת הכספים, רמת נזילות נדרשת ועוד
 • שיקוף מצב כלכלי קיים: סוגי חסכונות והשקעות שיש לך היום, רמות הסיכון, ביצועי המנהלים לאורך השנים, בחינה מקיפה של עלויות דמי ניהול, דמי משמרת ,קניה ומכירה וניצול הטבות המס המגיעות לך

קביעת אסטרטגיה

בשלב זה בתהליך התכנון, נציג עבורכם את המסקנות לגבי מצב הנכסים והאפשרויות השונות העומדות לרשותכם בכל הנוגע לחיסכון בטווח המיידי והארוך יותר. המתכנן הפיננסי יציג תרחישים שונים על סמך האלטרנטיבות השונות המוצעות לכם, ויסב את תשומת לבכם לתועלות והחסרונות הטמונים בכל אחד מאפיקי הפעולה.

 • נקבע את המטרות והיעדים שחשובים עבור משק הבית, וניצור תמהיל מתאים מתוך מגוון פתרונות פיננסיים: קרנות השתלמות, פוליסת חיסכון, תיקים מנוהלים, השקעות אלטרנטיביות ועוד, כל זה תוך תכנון מס השקעות והוזלה בדמי ניהול.
 • בקביעת האסטרטגיה נתייחס לכלל החסכונות וההשקעות שלך, הפנסיונים והפיננסים. העובדה שחברת וינברגר ניהול עושר הינה גוף אובייקטיבי שמכיר אותך ואת החסכונות הפנסיונים שלך מעניקה לך יתרון פיננסי משמעותי

יישום החלטות
לאחר שנבחר את האסטרטגיה הפיננסית המתאימה ביותר,המתכנן הפיננסי שלכם יתרגם אותה לכדי תוכנית מפורטת, שתוכלו ליישם ושניתן יהיה לעקוב אחר ההתקדמות בביצועה. אנו נדאג לכלל התהליך, מתחילתו ועד סופו.

דיווח שוטף, פיקוח ובקרה
בוינברגר ניהול עושר נקבע את מפרט השירות המתאים לך כולל דוח אישי המציג את כלל נכסייך ואת תדירות הקשר (שיחות ופגישות שירות)